null
Toskana Yürüyüşü Bologna - İstanbul
1.Gün

İstanbul-Bologna

Pegasus Airlines’ın PC 1217 seferi ile saat 11.55’de kalkan Sabiha Gökçen – Bologna uçuşu. Havalimanından otobüsle Montecatini Terme’ye transfer. Otele yerleştikten sonra serbest zaman.

Fiyata dahil öğünler: Yok

2.Gün

Lucca yürüyüşü

Bugün Toskana’nın kuzeyinde bulunan Montecarlo bölgesini keşfedeceğiz. Montecarlo’ya yürürken içinde 500 yıllık meşe ağaçlarını da barındıran ormanlık alanlardan ve San Martino kasabasından geçeceğiz. Sonrasında bağlarla çevrili bir çiftlikte hafif atıştırmalıklar eşliğinde yerel tatlardan oluşan bir tadım etkinliğimiz olacak. Bu moladan sonra otobüsümüze binip Lucca’ya doğru yol alacağız. Bu şirin kasabayı yürüyerek, yer yer şehir surlarının üstünden Lucca’yı oluşturan çatı manzaralarını izleyerek keşfedeceğiz. Sonrasında ise otobüsle Montecatini’ye dönüyoruz.

Yürüyüş süresi: 3,5-4 saat (7 km. + 2 km. Lucca)
Fiyata dahil öğünler: Kahvaltı ve Lucca’da hafif öğle yemeği

3.Gün

Fiesole, Settignano ve Floransa şehir merkezi

Bugünkü başlangıç noktamız bir Etrüsk kasabası olan Fiesole. Floransa’ya bağlı vadilerde yürüyüşe başlayıp Leonardo da Vinci’nin ilk uçan makinelerini denediği tepelerden birine uğrayacağız. Zeytinliklerin arasından yürüyerek tipik bir Toskana kasabası olan Settignano’ya varacağız, burası aynı zamanda Michelangelo’nun gençlik yıllarını geçirmesiyle de ünlü. Sonrasında şehir otobüsü ile yapacağımız kısa bir yolculuğun ardından Floransa şehir merkezine varıyoruz ve birbirinde güzel sarayların ve türlü türlü tarihi yapıların arasından kısa bir “sightseeing” yürüyüşü yapıyoruz. Dileyenler burada serbest vakit geçirebilirler. Sonrasında Montecatini’ye tren ile dönüyoruz.

Yürüyüş süresi: 2,5-3 saat (7 km.)
Fiyata dahil öğünler: Kahvaltı

4.Gün

Bologna-İstanbul

Sabah hahvaltısı ve check-out işlemlerinden sonra Bologna Havalimanı’na transfer. Pegasus Airlines’ın PC 1218 seferi ile saat 14.40’taki Bologna – Sabiha Gökçen Havalimanu uçuşu ile İstanbul’a dönüş.

Fiyata dahil öğünler: Kahvaltı

 

Fiyata dahil hizmetler:
3 gece 4 yıldızlı Montecatini Terme’deki Hotel Adua’da oda/kahvaltı konaklama
Lucca’daki yürüyüş sonrasında yerel üretim yapan bir çiftlikte hafif öğle yemeği ikramı
Havalimanı-otel-havalimanı transferi
Programda belirtilen bütün otobüs transferleri
3. gündeki Settignano-Floransa arası şehir otobüsü ve Floransa-Montecatini arası tren yolculukları
Türkçe rehberlik hizmeti
Zorunlu paket tur sigortası
KDV

 

 

Fiyata dahil olmayan hizmetler:
Türkiye-İtalya-Türkiye uçuşu
Yurtdışı çıkış harcı
Kişisel harcamalar
Programda belirtilmeyen etkinlik ve öğünler
Rehber ve hizmet personeli için bahşişler

 

 

Önemli not:
Beklenmeyen dış nedenlerden dolayı Naturaktif (Trail Travel) programı değiştirilebilir.

 

Vize:
Misafirlerimiz turdan makul bir süre önce vize işlemlerini halletmekle yükümlüdür.

 

Ulaşım:
Tura uçakla gidiş-dönüş bileti dahil değildir. Bologna’dan Montecatini Terme’ye yapılacak transferler programda belirtilen Pegasus Airlines sefer saatlerine göre ayarlanmıştır ve grubun çoğunluğunun bu seferlerde seyahat etmesi beklenmektedir. Ancak aynı gün THY’nin de seferleri bulunmaktadır. Dileyen misafirler uçuşlarını THY ile gerçekleştirebilirler. Bu durumda kendilerini transfer saatlerine göre ayarlamaları beklenir. Dikkat: Bologna – Montecatini Terme arası yolculuk otobüsle 1 saat 45 dakika ile 2 saat arası sürmektedir.

 

Sigorta:
Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri arasında geçerli olup; Tur esnasında olabilecek yaralanma ve hastalık durumlarında 30.000 EUR’a kadar sağlık ve tedavi giderlerini sigorta poliçesindeki genel istisnalar haricinde karşılamaktadır.
Seyahatin İptali Teminatı maksimum 1.000 EUR’a kadar olup sigorta teminatında belirtilen nedenlerden dolayı seyahatin iptalini kapsar.
Rezervasyon yaptırılan turlar için, ilk ödemenin yapıldığı andan itibaren 24 saat sonrasına kadar Tur Sözleşmesi ve Tura Katılım Formu imzalanmaz ise Seyahatin İptali teminatı ve Seyahat Sağlık Sigortası geçerli olmayacaktır.

 

Ödeme ve İptal koşulları:
İptal durumunda “Trail Travel hizmet satış sözleşmesi” geçerlidir. İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “Trail Travel hizmet satış sözleşmesi”ni kabul etmiş sayılırlar. Ödemeyi TL olarak yapmak mümkündür. TL yapılan ödemelerde o gün için geçerli olan T.C Merkez bankası döviz alış kuru geçerlidir. Ödemeyi yapmadan önce lütfen geçerli kuru konfirme ediniz.

Call Center